E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Akademia Bezpiecznego Puchatka PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem p. Jolanty Gawryś w I półroczu realizowali ogólnopolski program AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Celem programu było kształtowanie nawyków bezpiecznego zachowania się na drogach, w szkole, na wycieczce, w domu, w Internecie oraz poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy.


BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
Już we wrześniu dzieci poznały 5 zasad przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach i chodnikach. Podczas wycieczki na drogę praktycznie przećwiczyły poznane zasady i zaobserwowały znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Dodatkowo poprzez filmy i historyjki obrazkowe poznały zasady jazdy na rowerze i poruszania się samochodem obowiązujące dzieci do 10 roku życia. Dowiedziały się o roli kamizelek i znaczków odblaskowych oraz fotelików dla dzieci. Poznały zasady bezpiecznego korzystania i wysiadania z autobusu. W październiku wszyscy uczniowie otrzymali odblaski dzięki akcji PZU – „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”.

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE  I NA WYCIECZCE
Kolejnym ważnym punktem programu było poznanie zasad zachowania w klasie, na przerwie, na wycieczce, podczas wypoczynku nad wodą i w górach, podczas zabaw zimowych. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem zachowania w szkole, obowiązkami i prawami ucznia, bezpiecznym korzystaniem z narzędzi podczas zajęć plastyczno – technicznych. Podczas spotkania ze szkolnym pedagogiem – p. Magdaleną Pietrzak zostali uwrażliwieni na współpracę i właściwe relacje z rówieśnikami. Higienistka szkolna – p.Teresa Świątek zwróciła uwagę na właściwe odżywianie się i ubieranie się stosownie do pogody, a także zapoznała ze sposobami udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń, krwotoków z nosa, zakrztuszeń, poparzeń.

BEZPIECZEŃSTWO W DOMU
Dzieci zostały zapoznane z zasadami postępowania w kontaktach z nieznajomymi podczas nieobecności dorosłych oraz uczulone na właściwe postępowanie z domowymi niebezpiecznymi przedmiotami, urządzeniami, lekami. Obejrzały prezentacje multimedialne na ten temat i utrwaliły wiadomości wypełniając karty pracy.

BEZPIECZEŃSTWO  W INTERNECIE
Komputer i Internet to ważne w dzisiejszym świecie źródła informacji. Uczniowie poznali zarówno korzyści, jak i  niebezpieczeństwa płynące z Internetu i komputera. Obejrzeli kilka części edukacyjnego filmu „Owce w sieci”, wymienili swoje spostrzeżenia na ten temat, uzupełnili krzyżówki i karty pracy.

PIERWSZA POMOC
Dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Wykonały modele telefonów, poznały numery alarmowe i nauczyły się zasad wzywania pomocy, które praktycznie przećwiczyły w grupach. Higienistka szkolna – p.Teresa Świątek nauczyła dzieci sposobów sprawdzania przytomności i układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Podczas zajęć z wychowawcą – p.Jolantą Gawryś, poznały zasady resuscytacji. Obejrzały film i w grupach na manekinach przećwiczyły praktycznie oddechy i uciski ratownicze.

ROLA RODZICÓW W PROGRAMIE
W czasie zebrania rodzice obejrzeli prezentację na temat programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, która przypomniała obowiązki rodziców w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa na drodze, w domu, w Internecie, podczas zabaw.

Podsumowaniem programu było wypełnienie Testu Bezpieczeństwa, który sprawdzał wiadomości i umiejętności najmłodszych po zrealizowaniu programu.
Program poruszył wiele ważnych kwestii z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych uczniów, wzbudzał dużo emocji i dostarczył dzieciom ważnych wiadomości i umiejętności. W dalszym ciągu wspólnie dbajmy  o bezpieczeństwo naszych dzieci.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości