BIBLIOTEKA SZKOLNA

Księgozbiór biblioteki szkolnej liczy 11 215 woluminów i jest regularnie uzupełniany. Biblioteka jest bardzo dobrze zaopatrzona w lektury szkolne dla danego cyklu edukacyjnego wg nowej podstawy programowej. Ponadto w naszej bibliotece można wypożyczyć pojedyncze egzemplarze lektur do szkoły ponadgimnazjalnej. W wypożyczalni „małej szkoły” znajduję się bogata oferta ilustrowanych lektur, bajek i książeczek dla najmłodszych.

Zarówno czytelnia jak i wypożyczalnia oferuje encyklopedie popularne, tematyczne, specjalistyczne, leksykony, atlasy, poradniki, albumy z różnych dziedzin, słowniki, literaturę piękną i popularnonaukową oraz czasopisma. Z księgozbioru podręcznego w wersji elektronicznej (Encyklopedia PWN, Atlas świata PWN, Słowniki PWN: Słownik języka polskiego, Słownik wyrazów obcych, Słownik ortograficzny, Słownik poprawnej polszczyzny) można korzystać na 4 stanowiskach komputerowych (ICIM). Ponadto na komputerach zainstalowany jest pakiet Microsoft Office. Komputery są bezpośrednio podłączone do urządzenia wielofunkcyjnego (skaner, drukarka, kserokopiarka). Centrum multimedialne z Internetem służy głownie do celów edukacyjnych oraz do rozwijania własnych pasji, zainteresowań i umiejętności.

Godziny otwarcia biblioteki:
1.PONIEDZIAŁEK