E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj Email
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2021-2025, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
W 2023 roku Szkoła Podstawowa w Chorzelowie  otrzymała wsparcie finansowe:
Więcej…
 
Perwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email
Uczniowie klas IV-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje.
Więcej…
 
Szkolny konkurs -W Układzie Słonecznym PDF Drukuj Email
Podsumowaniem obchodów Święta Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika było uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W Układzie Słonecznym". W dniu obchodów święta każda klasa wylosowała nazwy planet i ciał niebieskich, które należało przedstawić w formie plastycznej. Praca w grupach zaowocowała dziełami, które ułożyły się w makietę naszego Układu Słonecznego. Uczniowie każdej klasy spisali się znakomicie, wszystkie prace znalazły uznanie Jury i zostały nagrodzone.
Więcej…
 
Awans siatkarek do finału powiatowego!!! PDF Drukuj Email
14.03.2023r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu odbył jeden z czterech półfinałów mini piłki siatkowej dziewcząt  (4x4) w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Naszym zawodniczkom przyszło się zmierzyć z trzema drużynami mieleckimi: SP 3, SP 11 i SP 9. Drużyna z Chorzelowa w składzie: Kinga Budak – kapitan, Paulina Marcinek, Klaudia Redman, Bianka Rusin, Gabriela Białek, Justyna Szumacher, Zofia Paterak, Weronika Nieć, Natalia Pazdro i Zuzanna Sewioło stanęły do walki o wejście do finału powiatowego, do którego mogła awansować tylko jedna z czterech szkół.
Więcej…
 
„Dzieciaki Sadzeniaki” w LEROY MERLIN PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2023 08:55
W przeddzień kalendarzowej wiosny - 20 marca 2023 r., uczniowie klasy I B wzięli udział w warsztatach ogrodniczych w Leroy Merlin w Mielcu w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzieciaki Sadzeniaki".
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak dbać o roślinki i jaka jest ich rola dla człowieka. Po części teoretycznej i prezentacji o ekologii i roślinach, dzieci założyły fartuchy, rękawiczki, otrzymały doniczki i młode roślinki do przesadzenia. Miały również przygotowany keramzyt, ziemię, pojemniki do segregacji odpadów i konewki do podlewania. Pod czujnym okiem pracowników Leroy Merlin każde dziecko samodzielnie posadziło swoją roślinkę - skrzydłokwiat, który pełni rolę oczyszczacza powietrza i redukuje kurz w otoczeniu. Warsztaty ogrodnicze i samodzielne sadzenie roślin było ogromną frajdą dla wszystkich dzieci. Po starannym wykonaniu zadania przesadzania rośliny każdy z uczestników otrzymał dyplom LEROY MERLIN, konewkę i drobne upominki, a posadzony kwiatek zabrał do domu, gdzie będzie samodzielnie o niego dbał.
Więcej…
 
Wyróżnienie w wojewódzkim finale WTPiP ,,Zawsze Wierni” PDF Drukuj Email
W środę, 15 marca 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał WTPiP „ZAWSZE WIERNI”, w którym zmagali się recytatorzy reprezentujący powiaty województwa podkarpackiego.Turniej Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”, jest hołdem dla wszystkich tych, którzy żyli, marzyli, pracowali, cierpieli i oddawali życie dla Niepodległej.
W  finale wystąpiło trzydzieścioro dwoje młodych recytatorów spośród stu czternastu uczestników całego konkursu. Nikola Smykla, która reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu, otrzymała wyróżnienie.
VIII edycję WTPiP „ZAWSZE WIERNI” patronatem honorowym objęli:
Więcej…
 
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA - "Bezpiecznie w domu" PDF Drukuj Email
W marcu uczniowie klas pierwszych zrealizowali kolejny etap programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka" - "Bezpiecznie w domu". Podczas zajęć dzieci obejrzały film "Bezpieczny dom" oraz wykonały makietę kuchni, w której umiejscowiły niebezpieczne dla dzieci przedmioty i omówiły w kręgu każdą niebezpieczną sytuację.
Na kolejne zajęcia została zaproszona p. higienistka, która przedstawiła dzieciom sposoby udzielania pierwszej pomocy, gdyby jednak wydarzył się w domu wypadek. Zajęcia miały charakter praktyczny - dzieci na sobie przećwiczyły udzielanie pomocy w sytuacji zagrożenia.
Pierwszoklasiści mogli również zobaczyć wyposażenie szkolnej apteczki i wykonać własną makietę apteczki, w której umieścili pomocne przybory i materiały w przypadku oparzeń, skaleczeń, złamań i omdleń.
Więcej…
 
Sukces naszej uczennicy w Turnieju Poezji i Prozy ,,ZAWSZE WIERNI” PDF Drukuj Email
1 marca 2023 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu było organizatorem eliminacji powiatowych VIII Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI. Turniej odbył się tradycyjnie w ramach mieleckich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i był motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą oraz jej niezłomnymi bohaterami.
Przesłuchania konkursowe zostały przeprowadzone w gościnnych progach Państwowej Szkoły Muzycznej.
Więcej…
 
Rok Mikołaja Kopernika PDF Drukuj Email
Rok 2023 obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543) – wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, który udowodnił teorię heliocentryczną w poświęconym temu dziele „De Revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich”). Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.
Więcej…
 
Nasz Patron - Mikołaj Kopernik PDF Drukuj Email
2023 rok obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543) – wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza, biskupa i ekonomisty, który udowodnił teorię heliocentryczną w poświęconym temu dziele "O obrotach sfer niebieskich”.
550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika to zarazem 50. rocznica oddania do użytku obecnego budynku naszej szkoły, której patronem jest właśnie Mikołaj Kopernik.
Aby uczcić ten fakt, a zarazem przybliżyć dzieciom postać wybitnego Polaka, uczniowie klas I B i III B pod kierunkiem wychowawców - p. J. Gawryś i p. M. Klecha przygotowali uroczystość dla klas I - III.
Wielu ciekawostek z życia i pracy wybitnego astronoma, a także funkcjonowania naszego Układu Słonecznego, najmłodsi uczniowie dowiedzieli się z filmów edukacyjnych i prezentacji multimadialnych.
Klasa III B przedstawiła inscenizację o  Mikołaju Koperniku, którą ubarwiły tańce i ruchowe inscenizacje przygotowane i zaprezentowane przez pierwszoklasistów - "W Układzie Słonecznym" i "Taniec kwiatów".
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 122
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości