Robimy kanapki PDF Drukuj Email
Drugoklasiści  naszej szkoły podjęli  wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy pyszne, zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.

Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem uczniowie zabrali  się do pracy. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.
B.T.