Uroczyste pasowanie na ucznia SP w Chorzelowie PDF Drukuj Email
W dniu 6.11.2019r. uczniowie kl. I zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Chorzelowie. Wychowawczyni klasy,  p. Małgorzata Klecha serdecznie powitała przybyłych na uroczystość gości: panią dyrektor Mirosławę Wydro, panią wicedyrektor Barbarę Durej, nauczycieli, rodziców uczniów klas starszych oraz głównych bohaterów uroczystości, uczniów klasy pierwszej.

Najpierw nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I, w której udowodnili, że posiadają wystarczająca wiedzę z wielu dziedzin, by zdać egzamin umożliwiający im pasowanie na ucznia. Zebrani usłyszeli wiele pięknych wierszy i piosenek, które pokazały umiejętności i wiedzę uczniów.

Następnie, w drugiej, oficjalnej już części, przed sztandarem Szkoły Podstawowej w Chorzelowie uczniowie uroczyście złożyli Ślubowanie, że będą wzorowymi uczniami i godnie będą godnie reprezentować własną szkołę i Ojczyznę.
Po tym nastąpił moment Pasowania na ucznia. Pani dyrektor symbolicznie „czarodziejskim ołówkiem” dokonała tego aktu. Uczniowie otrzymali z tej okazji pamiątkowe dyplomy.

Na koniec wszyscy radośnie świętowali piękną uroczystość i wspólnie spotkali się przy symbolicznym poczęstunku.
Dzieci na pewno będą długo pamiętać ten dzień.
M.K.