E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
"By czytanie stało się codziennością" PDF Drukuj Email
W miesiącach wrzesień - październik 2019 r. uczniowie klas I - III brali aktywny udział w programie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zainicjowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem programu jest inspiracja dzieci do codziennego czytania i budzenie w nich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Zadaniem uczniów było głośne czytanie lub słuchanie tekstów czytanych prze rodziców przez przynajmniej 10 minut dziennie z dowolnej książki dla dzieci oraz dokumentowanie tej aktywności na karcie czytania przez okres trzech tygodni. Za każdy dzień dzieci otrzymywały w nagrodę naklejki z postaciami Słodziaków. Po upływie 21 dni wypełnione w 100 % karty zostały zebrane i wzięły udział w losowaniu nagród podczas uroczystego Dnia Głośnego Czytania ze Słodziakami, który odbył się 29 października 2019 r.

Wszystkie dzieci klas I - III wspólnie śpiewały piosenki Słodziaków oraz wysłuchały najnowszych dobranocek o Słodziakach czytanych przez znanych polskich aktorów. Następnie dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie - Pani Mirosława Wydro przeczytała zgromadzomym dzieciom fragment książki, po czym odbyło się uroczyste losowanie maskotek Słodziaków wśród uczniów, którzy w terminie wypełnili całe drzewko potwierdzające systematyczne czytanie w domu. Dziewięcioro szczęśliwców otrzymało duże i małe Słodziaki oraz książkę z nowymi przygodami Słodziaków, a pozostali uczniowie zakładki do książek.

Sale, w których odbyło się podsumowanie programu zostały udekorowane Magicznymi Drzewami i figurkami Słodziaków, które uczniowie każdej klasy wykonali z surowców wtórnych i materiałów przyrodniczych.

Program był realizowany pod kierunkiem nauczycieli - p. Jolany Gawryś, p. Małgorzaty Klechy, p. Renaty Żak i p. Justyny Budak.

Mamy nadzieję, że czytanie i dbałość o naturalne środowisko stanie się codziennym nawykiem najmłodszych uczniów i rodziców.
J.G.

 

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości