E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Poznajemy dzieje Mielca PDF Drukuj Email
21 pażdziernika 2019 r. uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami - p.Jolantą Gawryś i p.Dortą Krupą udali się na wycieczkę do Mielca. Najważniejszym punktem programu była wizyta w Muzeum Regionalnym - Pałacyk Oborskich. W muzeum odbyła się bardzo ciekawa lekcja z historii miasta. Pani przewodnik opowiedziała o rodzinie Oborskich, pokazała meble, zdjęcia, przedmioty z czasów zamieszkania dworku przez właścicieli.

Następnie uczniowie obejrzeli ciekawą wystawę obrazującą czasy przedwojenne miasta i lata II wojny światowej. Autentyczne zdjęcia, ubrania, przedmioty codziennego użytku i wojenne akcesoria wojskowe wzbudziły duże zainteresowanie drugoklasistów. Uczniowie obejrzeli również w "starym kinie" bardzo intersujące filmy, w których najstarsi mieszkańcy Mielca wspominali czasy międzywojenne i lata wojny. Na koniec wizyty w muzeum dzieci odbiły pieczątki na kartach upamiętniających dawne lata.

Kolejnym punktem programu był spacer i odpoczynek w Parku Oborskich. Największe zainteresowanie wzbudziła fontanna, do której można było wrzucić grosik na szczęście i plac zabaw przypominający zamek, na którym dzieci mogły wykazać się sprawnością i zręcznością.

W piękny jesienny dzień bardzo podobał się spacer bulwarami wzdłuż Wisłoki. Po obejrzeniu rzeki uczniowie odnajdywali zabytki Starego Miasta, które wcześniej widzieli na zdjęciach i filmie w muzeum. Przez pryzmat historii dostrzegali zabytkowe odrestaurowane budynki - Kościólek św. Marka, Bazylikę Mniejszą pw. św. Matusza, zabytkowe budyneki wzdłuż najstarszej mieleckiej wybrukowanej ulicy Kościuszki - budynek szkoły muzycznej i dawnej apteki oraz kamieniczki przy Starym Rynku.

Na koniec spotkania z dziejami Mielca dzieci wysłuchały legendy opowiedzianej przez smoka Gryfa na rynku Starego Miasta i odpoczęły przy nowoczesnej fontannie.

Wycieczka dotarczyła najmłodszym wielu wrażeń, ciekawych informacji i pozwoliła spojrzeć w inny sposób na mijane podczas rodzinnych wyjazdów do naszego najbliższego miasta miejsca.
J.G.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości