E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Poznajemy tajniki zawodu PDF Drukuj Email
Jednym z wielu celów orientacji zawodowej w klasach IV–VI jest poznawanie m.in. zainteresowań, zdolności oraz kompetencji uczniów, wskazywanie przez nich swoich mocnych stron i możliwości wykorzystania ich w różnych dziedzinach życia; zapoznanie z wybranymi zawodami i rynkiem pracy, kształtowanie pozytywnej postawy wobec pracy; wskazanie czynników wpływających na wybory zawodowe; uzmysłowienie, czym jest praca i jaką rolę odgrywa w życiu człowieka.

Realizując jedno z zamierzeń w ramach preorientacji zawodowej, 23 września 2019 r. uczniowie klasy VI c  wyruszyli na spotkanie z rodzicami, którzy w ramach współpracy, czyli działań doradczych, chcieli uchylić rombka tajemnicy, opowiadając o swoich zawodach.
Pani Joanna Z., która z zawodu jest fryzjerką, podzieliła się swoim doświadczeniem z uczniami. Mówiła o tym, jaka była jej droga zawodowa; zapoznała z najnowszymi trendami dotyczącymi pielęgnacji włosów, a na koniec zaprosiła na pokaz fryzjerski. Fryzury Marysi, Kasi oraz p. Justyny B. wzbudziły ogromny zachwyt.

Z kolei p. Zofia, babcia Mikołaja, przybliżyła uczniom zawód tokarza, a p. Dariusz M. – zawód spawacza. Szymon M. zaimponował swoim koleżankom i kolegom sporą już wiedzą z zakresu pszczelarstwa. Nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną – ma już swoje własne ule !!!

Nie zabrakło również niespodzianki, gdyż po tych niezwykłych zajęciach rodzice zaprosili wszystkich na ognisko i pieczenie kiełbasek.
                                                                                                   L.K.
 


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości