E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Czytanie na głos stymuluje  rozwój słuchacza, wzbogaca słownictwo i pobudza jego wyobraźnię. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 27 września. 

Wydarzenie było znakomitą okazją do czytania książek zakupionych ze wsparcia finansowego szkół w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klasy trzeciej wybrali „Asiunię” Joanny Papuzińskiej- historię pięcioletniej dziewczynki, która była  rówieśniczką II wojny światowej.
Klasa druga udała się na literacką „wycieczkę” do Afryki.  Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały reportaży Łukasza Wierzbickiego o Kazimierzu Nowaku, który pieszo i rowerem, konno i kajakiem samotnie przemierzył  całą Afrykę. Książka zawiera autentyczne informacje o mieszkańcach dżungli, sawanny i pustyni oraz pełne niebezpieczeństw przygody.
Uczniów zainteresowała również historia prawdziwego niedźwiedzia „Wojtka” bohatera książki  „Dziadek i niedźwiadek”. Niedźwiedź towarzyszył żołnierzom na szlaku bojowym w Iranie, Iraku, Palestynie, Egipcie oraz w bitwie o Monte Cassino.
Pierwszoklasiści poznali losy pięciu małych piesków. “Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej  to bardzo wesoła książeczka, pełna wierszyków. Treści zawarte  na stronach książki uczą dzieci odpowiedzialności i opieki nad zwierzętami. To publikacja pełna uśmiechu i empatii. Każda strona jest przesiąknięta humorem i doskonałym dowcipem.
Akcja głośnego czytania zainspirowała uczniów do wypożyczenia czytanych książek.
Zachęcajmy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków i domowników do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To dorośli kształtują postawy i zainteresowania młodego pokolenia, i są odpowiedzialni za ich rozwój.
A.K.
 

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości