E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Zdobywcy tytułu Naukowej Szkoły Ignacego z Chorzelowa w Ogólnopolskim Konkursie „Być jak Ignacy” ! PDF Drukuj Email
Członkowie Szkolnego Koła Naukowego „Wynalazcy” z Zespołu Szkół w Chorzelowie znaleźli się w gronie 16 laureatów z całej Polski wyłonionych spośród 1300 szkół.
Uczniowie kl. V c wraz opiekunkami p. Lidią Kutrybałą i p. Elżbieta Pieróg w br. szkolnym realizowali program edukacyjny „Być jak Ignacy” pod hasłem „Zostań bohaterem nauki” objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Koordynatorem  programu była p. Aleksandra Drozdowska – wicedyrektor szkoły.
W ciągu kilku miesięcy wykonywali zadania zgodnie z regulaminem konkursu i poznawali historię wybitnych polskich wynalazców. Do Ignacego Łukasiewicza, który wprowadzał dzieci w niezwykły  świat nauki dołączyli Jan Szczepanik – polski Thomas Edison, Kazimierz Funk – odkrywca witaminy B, Marian Rejewski – współautor zasady umożliwiającej złamanie szyfru Enigmy, oraz Henryk Magnuski – konstruktor stacji radiowej dla wojska tzw. handie-talkie, które umożliwiło pracę nad kolejnym urządzeniem radiowym – walkie-talkie.
Młodzi wynalazcy podsumowywali swoje działania w postaci prezentacji i raportów, wykazując się kreatywnością, niebanalnymi rozwiązaniami i ciekawymi pomysłami. Pogłębiali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, korzystając z  nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przygotowanych przez twórców programu „Być jak Ignacy”, czyli Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
12 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyło się  podsumowanie III edycji programu, do którego przystąpiło ponad 20 000 uczniów. Podczas uroczystej gali, w której towarzyszyła nam p. dyrektor Mirosława Wydro, z rąk  prezesa Fundacji p. Kazimierza Deca odebraliśmy nagrody.
Cieszymy się, że zdobyliśmy I miejsce w województwie podkarpackim, otrzymując tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i nagrodę finansową w kwocie 8000 zł przeznaczoną dla koła.

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości