E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Tydzień Czytania w klasie Ia PDF Drukuj Email
W dniach 1 - 9 czerwca 2019 r. został ogłoszony XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Przez cały tydzień uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni p. Jolanty Gawryś realizowali podczas codziennych zajęć edukacyjnych tematy związane z czytaniem. Przynieśli do klasy swoje ulubione książki i zachęcali do ich przeczytania inne dzieci. Odbyli spacer w wyobraźni na "Czarodziejskim dywanie" i stworzyli "Klasową Książkę Marzeń".
Poznali drogę powstania książki i pracę drukarza, wykonali stemple i stworzyli przy ich użyciu ciekawe kompozycje. Zrozumieli konieczność oszczędzania papieru i zbierania makulatury.

Obejrzeli popularne czasopisma dla dzieci i przeczytali zawarte w nich ciekawostki.

Udali się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Chorzelowie, gdzie dowiedzieli się na czym polega praca bibliotekarza, jak korzystać z publicznej biblioteki. Zapoznali się z księgozbiorem i czasopismami oraz wysłuchali przeczytanego przez Panią Bibliotekarkę opowiadania "Bałagan w bibliotece". Po omówieniu "Prośb książek" otrzymali zakładki, aby o nie dbać.

Codziennie uczniowie słuchali czytanych przez nauczyciela opowiadań i fragmentów lektur, które zachęcały do samodzielnego kontynuowania czytania.

Zakończeniem tygodnia z książką był "Dzień Odkrywców" podczas którego poprzez łamigłówki logiczne dzieci utrwaliły wiadomości na temat książek i czytania, zaś w czasie zajęć informatycznych zabawiły się w ilustratorów swojej ulubionej książki.

7 czerwca o godz. 10.00 wraz z uczniami pozostałych klas młodszych i całej Polski pierwszaki wzięły udział w biciu rekordu czytania w jednym miejscu i czasie.

Podczas nadchodzącego weekendu uczniowie klasy Ia obiecali codziennie czytać ulubione książki przynajmniej 20 minut dziennie z rodzicami w domu.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości