E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
„Wynalazcy” z ZS w Chorzelowie w gronie najlepszych w Polsce! PDF Drukuj Email
Szkolne Koło Naukowe, którego członkami są uczniowie kl. V c wraz z opiekunkami p.Lidią Kutrybałą i p.Elżbietą Pieróg w bieżącym roku szkolnym realizowali zadania III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Być jak Ignacy” pod hasłem „Zostań bohaterem nauki” objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Koordynacją  programu zajmowała się p. Aleksandra Drozdowska – wicedyrektor szkoły.

Uczniowie podczas zajęć odbywali tajemnicze podróże w świat nauki i zdobywali wiedzę dotyczącą wybitnych polskich wynalazców. Pierwszym z nich był Jan Szczepanik – nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny  badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym był Marian Rejewski – kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Magnuski – polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Każdemu z nich został poświęcony jeden blok tematyczny. Podsumowaniem zrealizowanych zadań były raporty i prezentacje przekazane organizatorom.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza doceniła nasze zaangażowanie i kreatywność  w realizacji materiałów edukacyjnych, przyznając nam I miejsce w województwie podkarpackim oraz tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. Czujemy się zaszczyceni, gdyż znaleźliśmy się w gronie 16 wyróżnionych szkół w Polsce.

12 czerwca 2019 r. w Warszawie weźmiemy udział w uroczystej gali, podczas której zostaną wręczone nagrody. 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości