Wizyta w pasiece PDF Drukuj Email
29 maja uczniowie klasy Ia wraz z opiekunami p.J.Gawryś i p.D.Krupą wybrali się z wizytą do pasieki, którą założył i opiekuje się dziadek naszej koleżanki Julii. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje.

Uczniowie dowiedzieli się także jakie są odmiany miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Dzieci mogły zapoznać się z rzeczami potrzebnymi pszczelarzowi do pracy, obejrzały plastry z miodem oraz różnej wielkości ule. Pan pszczelarz opowiedział jak rozpoznaje królową pszczół i w jaki sposób zasiedla nowe ule.

Dzieci dowiedziały się również o ważnej roli, jaką odgrywają w pasiekach sikorki, dla których gospodarz buduje wyrozwieszane nad ulami budki lęgowe.

Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie i liczne ciekawostki z życia pszczół.