E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Program profilaktyczny - „ZAWSZE RAZEM” PDF Drukuj Email
Klasa Ia naszej szkoły realizowała w II półroczu pod kierunkiem wych. – p.J.Gawryś program profilaktyczny „Zawsze razem”.  Organizatorem programu była Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie. Celem programu było kształtowanie u dzieci właściwych postaw i zachowań wobec słabszych rówieśników, budowanie przyjaźni i więzi między dziećmi, unikanie zachowań ryzykownych oraz podejmowanie zdrowych wyborów życiowych.

Każde dziecko otrzymało kolorowankę „Zawsze Razem”. Książeczka poprzez obrazki i tekst opowiadała historię chłopca, który zmagał się z nieuleczalną chorobą i wskazywała dzieciom właściwe i nie zagrażające zdrowiu zachowania.

Program był realizowany poprzez różnorodne formy: pogadanki, pracę z książką, spotkanie z higienistką szkolną na temat chorób zakaźnych, szczepień i zachowań profilaktycznych, konkurs plastyczny, hodowlę rzeżuchy w klasowym kąciku przyrody, plakaty, zielniki, prezentacje multimedialne. Na realizację programu przeznaczono 10 godzin lekcyjnych.

Zakończeniem programu był konkurs plastyczny o zdrowotnej tematyce. Dzieci chętnie wzięły w nim udział, do Rzeszowa zostało wysłane 3 najciekawsze prace wybrane przez wszystkich uczniów z klasy pierwszej.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą wymierne efekty w zakresie kształtowania prawidłowych zachowań prozdrowotnych dzieci.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości