Witamy Wiosnę PDF Drukuj Email
21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wesołą zabawą, piosenką i tańcem przywitali pierwszy dzień wiosny. Dzieci klas 0-III obejrzały barwną inscenizację pt. „Wiosna na świecie” przygotowaną przez uczniów kl. IIa pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Żak. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role, zatańczyli wiosennego walczyka i cha-chę.

Następnie uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie na najpiękniejszy gaiki maik. W rytm radosnych, wiosennych piosenek zaprezentowali swoje piękne, kolorowe, własnoręcznie wykonane gaiki.
Kolejnym punktem obchodów święta wiosny był szkolny turniej na wzór „Familiady”. Drużyna dziewcząt składająca się z przedstawicielek wszystkich klas rywalizowała z drużyną chłopców. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i znajomością zwiastunów wiosny.
Nie zabrakło również plastycznej działalności uczniów. W grupach wykonali oni pomysłowe, staranne prace przedstawiające wiosnę.
Następnie dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe wyszły na wiosenny spacer z gaikami i „ekologicznymi” kwiatami. Przeszli barwnym korowodem przez wieś. Wesołym okrzykom żegnającym zimę i witającym upragnioną wiosnę nie było końca.
Kolejną atrakcją był wiosenny turniej sportowy, który odbył się następnego dnia na sali gimnastycznej. Po rozgrzewce przy muzyce uczniowie rywalizowali ze sobą w wesołych zawodach wykorzystując nietypowe przybory. Były zawody na szczudłach, na deskorolkach i wyścigi kelnerów. Nieważna była tu wygrana, tylko dobra zabawa.
Uczniowie klas 0-III w miły i wesoły sposób przywitali wiosnę i mamy nadzieję, że będzie ona ciepła, słoneczna i zostanie z nami aż do lata.