Spotkanie z teatrem - "Calineczka" PDF Drukuj Email
7 marca przybyli do naszej szkoły aktorzy teatru edukacyjnego "Bazyl" z Rzeszowa z kolejnym spektaklem dla najmłodszych widzów "Calineczka". Przedstawienie obejrzeli z zapartym tchem uczniowie z klas 0 - III.

Aktorzy w różnych odsłonach przedstawili losy Calineczki. Wykorzystali muzykę, ciekawe triki gry aktorskiej i stroje prezentujące każdą postać. Przedstawienie bardzo się podobało i umożliwiło najmłodszym uczniom spotkanie ze sztuką teatralną. Uczniowie dzięki takim spotkaniom nie tylko poznają literaturę i teatr, ale również uczą się właściwych zachowań w czasie przedstawień i rozwijają wrażliwość na sztukę i potrzeby innych.