Spotkanie z teatrem PDF Drukuj Email
8 stycznia dzieci z klas 0 - III zebrały się w szkolnej świetlicy, aby obejrzeć spektakl "Odwołane święta" zaprezentowane przez aktorów Teatru "Bazyl" z Rzeszowa.
Aktorzy zabrali najmłodszych ucznów w niezwykłą podróż w poszukiwaniu zimy. Wędrowali przez różne miasta, kraje i kontynenty przybliżając uczniom postacie charakterystyczne dla danego regionu - Smoka Wawelskiego, Smoka Chińskiego, Wodza Apaczów, Goryla. Długa podróż zakończyła się odnalezieniem Krainy Królowej Zimy i sprowadzeniem zimy do Polski. Dzieci z prawdziwym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Mogły także obejrzeć różnorodne sposoby gry aktorskiej, wykorzystanie marionetek i żywych postaci. Przedstawienie ubarwiły piosenki i dekoracja. Uczniowie nagrodzili aktorów głośnymi brawami.