Lubię ludzi PDF Drukuj Email
Już po raz trzeci Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji SZLACHETNA PACZKA.
Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
W proces przygotowania paczek włączyliśmy całą szkołę, rodziców i lokalną społeczność. Zbieraliśmy datki, rozprowadzaliśmy stroiki adwentowe i kartki świąteczne, zbieraliśmy żywność i artykuły chemiczne. Jak zwykle nie zawiedliśmy się i dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich darczyńców udało się przygotować paczki. W prezentach znalazł się m. in. odkurzacz, choinka wraz z ozdobami, kołdry, koce, komplety pościeli, ręczniki, pampersy, żywność, chemia gospodarcza.
Organizatorzy Akcji twierdzą, że przygotowane paczki to dla potrzebujących coś więcej, niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, swoiste przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mocne i prawdziwe słowa. Mogliśmy się o tym przekonać osobiście 9 grudnia, kiedy to przekazaliśmy paczki p. Jerzemu i p. Alinie. Było to spotkanie pełne ciepła i wzruszeń.
Dziękujemy wszystkim szlachetnym darczyńcom, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie paczek, a tym samym pomoc rodzinie będącej w potrzebie tuż przed tak ważnymi w naszym kraju Świętami Bożego Narodzenia.