Mikołajki klas 0 - III PDF Drukuj Email

Jak polska tradycja każe 6 grudnia odwiedził naszą szkołę w towarzystwie śnieżynek Święty Mikołaj. Klasy 0 - III wspólnie przywitały zacnego gościa w szkolnej świetlicy. Wszystkie dzieci założyły w tym dniu czerwone akcenty i emblematy mikołajkowe - czapki, rogi renifera, mikołajkowe akcesoria.

Mikołaj przywitał dzieci i z zaciekawieniem wysłuchał inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy IIIa pod kierunkiem p.Małgorzay Klechy. W przedstawieniu wystąpił również młodszy zastępca Świętego Mikołaja. Występ trzecioklasistów był przeplatany piosenkami, a zakończył go mikołajkowy quiz, który sprawdził wiedzę najmłodszych o tradycjach świątecznych, sportach i zwyczajach zimowych.

Po części artystycznej Mikołaj upewnił się czy wszystkie dzieci zasługują na prezenty. Wychowawczynie, ksiądz i pani wicedyrektor - Aleksandra Drozdowska potwierdzili, że dzieci grzecznie oczekiwały na przyjście Świętego Mikołaja. W nagrodę Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, które dostarczyły najmłodszym wielu emocji.

Na zakończenie każda klasa zrobiła z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie, a Święty Mikołaj wyruszył w dalszą drogę.