E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli mogliśmy wreszcie cieszyć się wolną Ojczyzną. W tym roku obchodziliśmy wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W piątek 9 listopada społeczność naszej szkoły zebrała się na hali gimnastycznej, aby podczas uroczystego apelu uczcić to święto.

Przedstawiając scenki historyczne, uczniowie przybliżyli czasy rozbiorów Polski, życie Polaków w czasie zaborów, walkę o wolność i okoliczności odzyskania niepodległości. Całość ubarwiły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów szkolnego koła muzycznego.

Podczas uroczystości o godzinie 11:11 społeczność szkolna wzięła udział w akcji: "Rekord dla Niepodległej" i odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego.

Apel zakończył się uroczystym polonezem, młodzież tanecznym krokiem udała się na  boisko szkolne, gdzie uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, wraz z nauczycielami, zatańczyli układ przygotowany przez panią Iwonę Stępień. Do tańczących par przyłączyli się wszyscy uczniowie i w rytmie poloneza przeszli ulicami Chorzelowa na parking przy kościele parafialnym, gdzie ponownie wykonali przygotowany układ, a następnie tanecznym krokiem wrócili do szkoły. 

11 listopada w Chorzelowie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości,w których uczestniczyły władze Gminy Mielec, delegacje wszystkich sołectw, poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, dyrektorzy i nauczyciele szkół Gminy Mielec, delegacje poszczególnych klas i poczty sztandarowe Zespołu Szkół w Chorzelowie, oraz mieszkańcy wsi. 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości