Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli mogliśmy wreszcie cieszyć się wolną Ojczyzną. W tym roku obchodziliśmy wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W piątek 9 listopada społeczność naszej szkoły zebrała się na hali gimnastycznej, aby podczas uroczystego apelu uczcić to święto.

Przedstawiając scenki historyczne, uczniowie przybliżyli czasy rozbiorów Polski, życie Polaków w czasie zaborów, walkę o wolność i okoliczności odzyskania niepodległości. Całość ubarwiły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów szkolnego koła muzycznego.

Podczas uroczystości o godzinie 11:11 społeczność szkolna wzięła udział w akcji: "Rekord dla Niepodległej" i odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego.

Apel zakończył się uroczystym polonezem, młodzież tanecznym krokiem udała się na  boisko szkolne, gdzie uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, wraz z nauczycielami, zatańczyli układ przygotowany przez panią Iwonę Stępień. Do tańczących par przyłączyli się wszyscy uczniowie i w rytmie poloneza przeszli ulicami Chorzelowa na parking przy kościele parafialnym, gdzie ponownie wykonali przygotowany układ, a następnie tanecznym krokiem wrócili do szkoły.

11 listopada w Chorzelowie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości,w których uczestniczyły władze Gminy Mielec, delegacje wszystkich sołectw, poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, dyrektorzy i nauczyciele szkół Gminy Mielec, delegacje poszczególnych klas i poczty sztandarowe Zespołu Szkół w Chorzelowie, oraz mieszkańcy wsi.