"Przygody Koziołka Matołka" PDF Drukuj Email
21 listpoada 2018 r. uczniów klas 0 - III odwiedził teatr "Bazyl" z Rzeszowa. Aktorzy przedstawili najmłodszym uczniom spektakl "Przygody Koziołka Matołka" opracowany na podstawie kultowych tekstów Kornela Makuszyńskiego.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem poznawały kolejne przygody Koziołka Matołka, który zwiedzał różne miejsca, kraje i kontynenty. Odwiedził Łysą Górę, Chiny, Indie, Afrykę, Amerykę i po wielu perypetiach powrócił do Polski. W spektaklu zostały wykorzystane różnorodne techniki teatru lalkowego: pacynki, żywi aktorzy i teatr cieni. Dzieci uczestniczyły aktywnie w przedstawieniu - podpowiadały aktorom, rozwiązywały zagadki i tańczyły. Występ aktorów zakończył się gromkim aplauzem publiczności.