Dyktando Niepodległościowe PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii”.
Konkurs przeprowadzony został równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim.
Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii.
Dyktando cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy w ten sposób uczcili 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.