E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Gra miejska "Śladami BoGUSława" - III edycja finał PDF Drukuj Email
Wszystko wyjaśniło się 5 października 2018 r. Śladami zaginionego statystyka podążyły czteroosobowe zespoły – uczniowie z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami z 14 placówek położonych na terenie województwa podkarpackiego. Finał gry miejskiej odbył się pod paronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla, Prezydenta Miasta Rzeszowa – Tadeusza Ferenca oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzata Rauch.

I miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Chorzelowie
Zespół w składzie:
opiekun: Maria Zięcina,
uczniowie: Martyna Gaj, Julia Totoń, Jakub Kłoda.
„Gdzie jest BoGUSław?”
To pytanie zadawali sobie od dłuższego czasu wszyscy uczestnicy projektu realizowanego przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie przy współpracy Polskiego Towarzystwa Statystycznego w ramach V edycji programu grantowego „mPotęga”. W centrum Rzeszowa trwało wielkie poszukiwanie BoGUSława. Zespoły punktualnie o godzinie 10:00 wystartowały w miasto, by na trasie tegorocznego biegu dotrzeć do 9 punktów kontrolnych, w których rzekomo widziany był zaginiony.

Do odwiedzenia były m.in. Ogrody Bernardyńskie, pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, rzeszowski Rynek oraz dwa oddziały Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (oddział dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnia muzyczna). Tam na uczestników zabawy po „miejskich labiryntach” czekali specjalni Agenci z ciekawymi zadaniami.

Uczniom przyszło się zmierzyć z zadaniami matematycznymi i statystycznymi o różnym stopniu trudności. Były to zagadnienia omawiane podczas warsztatów zrealizowanych w dniach 25-27 września br. Dotyczyły m.in. wymiany walut obcych,  obliczenia kosztów zakupu paliwa na wskazanej trasie, określenia pola powierzchni z wykorzystaniem skali mapy. Uczestnicy projektu musieli wykazać się także wiedzą z zakresu statystyki, tj. policzyć i zinterpretować współczynnik feminizacji, obliczyć przyrost naturalny na 1000 ludności, czy odczytać dane z infografiki.

Cel projektu został osiągnięty – młodzi ludzie opuścili „sztywne” ławki i mury szkół, oderwali się od ekranów komputerów i telefonów komórkowych, by wspólnie miło spędzić czas, bawiąc się matematyką i rywalizując z rówieśnikami. Emocji podczas biegu było co nie miara – każdy zespół chciał zająć miejsce na podium.

Zwyciężyli najlepsi – Ci, którzy w najkrótszym czasie dotarli z kompletem poprawnych odpowiedzi na „Metę” zlokalizowaną w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!
Materiał na podstawie artykułu ze strony Urzędu Statystycznego w Rzeszowie 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości