E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
„Śladami BoGUSława - matematyczne warsztaty i gra miejska” edycja III PDF Drukuj Email

W dniach od 25. do 27. września 2018 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie odbyła się pierwsza część III już edycji projektu „Śladami BoGUSława – matematyczne warsztaty i gra miejska” realizowanego w ramach V ogólnopolskiej edycji programu grantowego „mPotęga”. Wzięły w niej udział zespoły złożone z uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali Martyna Gaj, Julia Totoń i Jakub Kłoda pod opieką nauczyciela matematyki Marii Zięciny.

Czterogodzinne zajęcia warsztatowe podzielone zostały na dwie części – statystyczną i matematyczną. W pierwszej młodzież zapoznawała sięz budową systemu statystyki publicznej, poznawała pracę urzędu statystycznego oraz uczyła się odczytywania oraz interpretacji danych statystycznych przedstawionych na różnych typach wykresów i infografikach. Ćwiczenia praktyczne pozwoliły uczestnikom również nabyć umiejętność korzystania i wyszukiwania informacji w rocznikach statystycznych oraz publikacjach. W drugiej części warsztatów uczestnicy wcielali się w rolę architektów i budowniczych, poszukując w domu/mieszkaniu i wokół niego obszarów, gdzie swoją obecność zaznaczyła Królowa Nauk. Podczas dyskusji oraz ćwiczeń przygotowanych przez prowadzących, wskazywane były zastosowania wiedzy z matematyki, którą uczniowie zdobywają w szkole w praktycznych sytuacjach życia codziennego. Forma warsztatów, zespołowe rozwiązywanie zadań statystycznych oraz matematycznych osadzonych w kontekście realistycznym, to świetna okazja na utrwalenie zdobytych wiadomości, a także doskonalenie kompetencji społecznych, pracy w grupie poprzez zabawę i rywalizację zespołową.

Na podstawie tekstu ze strony Urzędu Statystycznego w Rzeszowie

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości