E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Sprzątamy świat PDF Drukuj Email
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła czynnie włączyła się w akcję ,,Sprzątanie  świata – Polska 2018”. Hasło tegorocznej jubileuszowej 25 edycji, brzmiało ,,Akcja segregacja 2x więcej 2x czyściej".

            Celem akcji, którą  koordynowały L Kutrybała i E. Pieróg, było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które ,,zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Jest to istotne, ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia tylko ok. 13% odpadów.

            W dniu 27 września 2018 roku uczniowie  ZS w Chorzelowie wraz z nauczycielami wyruszyli w teren w celu pozbierania rzucanych śmieci. Taka akcja   to wspólna lekcja poszanowania środowiska, dowód tego, że lubimy wspólnie działać, promujemy nieśmiecenie i nie pozostajemy obojętni na to, jak wygląda nasze środowisko.

,,Wszystkie dzieci zbierają śmieci,

sprzątają papierki i plastik wszelki

puszki po pepsi-coli

żółty plastik, zielone szkło,

niebieski papier i tak to szło.”

Z kolei na lekcjach przyrody i biologii w klasach 4,5 i 6 omówiono dokładnie cele tegorocznej edycji i podkreślono, że już po raz kolejny Polska aktywnie włącza się do akcji i realizuje zamierzenia.

Oprócz tego uczniowie wykonali prace plastyczne związane z tegorocznym hasłem zachęcające do segregacji. Ich ilość i jakość świadczyła o tym, że temat recyklingu jest im dobrze znany.

                                                                                                      E.P.,L.K.

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości