E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Ignacy Łukasiewicz – Polak, który zmienił bieg historii PDF Drukuj Email

W ramach ogólnopolskich obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie realizowali wiele zamierzeń. Jednym z nich  był projekt edukacyjny poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi -pionierowi przemysłu naftowego na świecie, geniuszowi, filantropowi i dobroczyńcy. Mimo iż ten wielki patriota  nie dożył odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, to jednak całym swoim życiem  udowodnił, że była mu droga. Jako członek organizacji konspiracyjnej  czynnie działał na rzecz wolności kraju.
 Uczniowie klas drugich gimnazjum: Agnieszka, Dominika, Roksana, Julita, Patryk, Mateusz pod opieką p. E.Pieróg i L.Kutrybały już od lutego poszukiwali informacji dotyczących życia i działalności  tej wybitnej postaci, której korzenie rodzinne sięgają Chorzelowa.
15 czerwca 2018r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego  pod tytułem „Ignacy Łukasiewicz – Polak, który zmienił bieg historii” w obecności  uczniów z klas IV i V i innych nauczycieli, a  szczególnym gościem była  pani dyrektor Aleksandra Drozdowska.
W pięknie udekorowanej sali wyeksponowano tablice poglądowe i kalendarium przedstawiające dokonania Ignacego Łukasiewicza,  projekty oryginalnych  lamp, szybów naftowych oraz portret wynalazcy. Wykorzystano  tablicę interaktywną do zaprezentowania filmiku na temat życia, dążeń i pragnień naszego bohatera tak niedocenianego przez wielu. Przedstawiono scenkę, odzwierciedlającą dokonania tej zapomnianej postaci.
W prezentacjach  multimedialnych młodzież podzieliła się wrażeniami z wycieczki do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce i z miejsca pochówku Ignacego Łukasiewicza.
E. Pieróg, L. Kutrybała
      
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości