E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Śladami wielkich Polaków ! PDF Drukuj Email

          
   Obchody 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz realizacja projektu edukacyjnego to doskonała okazja do realizacji różnorodnych zamierzeń. Jednym z nich było przybliżenie młodzieży sylwetek Polaków  , którzy na trwale zapisali się na kartach naszej historii. Mimo że nie doczekali  upragnionej wolności , to jednak w znaczący sposób przyczynili się rozwoju kulturalnego,  społecznego i gospodarczego ukochanej Ojczyzny.
    7 czerwca 2018 r. uczniowie kl. IVc SP im. M. Kopernika i II kl. Gimnazjum pod opieką   p. Lidii Kutrybały , p. Elżbiety Pieróg i p. Justyny Budak uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Pierwszym punktem programu było wzięcie udziału w lekcji muzealnej poświęconej „ Twórczości patriotycznej Marii Konopnickiej” i zwiedzenie Muzeum im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu . Niepowtarzalny klimat dworku , który poetka otrzymała w prezencie w darze od narodu polskiego z okazji 25- lecia pracy pisarskiej, poznanie ciekawych faktów z jej życia,  zabytkowe meble, obrazy, przedmioty , zachowane rękopisy dzieł  na pewno na długo pozostaną w pamięci zwiedzających.
  Podążając śladami historii,  uczniowie udali się do Bóbrki , aby zwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa. Nie było to jednak tradycyjne zwiedzanie , ale udział  w Questingu , czyli podjęcie wyzwania w grze edukacyjnej. Podążając   wytyczoną trasą z mapką w ręku uczestnicy zdobywali cenne informacje na temat życia i działalności tego wybitnego Polaka, który zmienił bieg historii  i dokonał przełomowego odkrycia , rozwiązywali zagadki i rebusy, wypatrywali ukrytych śladów, uczestniczyli w pokazach multimedialnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii ,szukali ukrytych skarbów. Na końcu na każdego czekała nagroda.
   Kolejnym punktem programu był wyjazd do Zręcina, zaduma nad grobem Ignacego Łukasiewicza i zapalenie symbolicznego znicza.
    W drodze powrotnej jeszcze krótki postój w Bajdach na obiad  i wymiana wrażeń z tej  niezwykle interesującej eskapady.
 
                                                                                              LK

                                                                                                                             
 

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości