E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
DEBATA OKSFORDZKA I GALA NAUCZYCIEL J. ANGIELSKIEGO 2017 PDF Drukuj Email
 

W dniu 9 czerwca 2018r. w przepięknym wnętrzu Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu Nauczyciel Roku Języka Angielskiego 2017 oraz rozdanie nagród dla uczniów w konkursie ‘Great Poles’ - zorganizowanych przez Oxford University Press, British Alumni Society i Ambasadę Brytyjską w Warszawie. Na to wydarzenie oraz na udział w debacie została zaproszona nauczycielka naszej szkoły p. Agnieszka Czepiżak. To wyróżnienie potwierdza tylko fakt, że wiedza połączona z pasją i twórczym podejściem do pracy, działania podejmowane na wielu płaszczyznach edukacyjnych oraz serce okazywane uczniom, pozwalają na dołączenie do elity najlepszych nauczycieli danego przedmiotu. W tym też  duchu toczyła się  debata akademicka, której teza brzmiała: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy” (Albert Einstein). Grupy propozycji i opozycji reprezentowane były przez British Alumni z London School of Economics, King’s College London, New York University Abu Dhabi oraz  Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Liderów.  W Loży Mędrców zasiedli prof. Magdalena Fikus i redaktor p. Dariusz Łukawski. Zaproszeni nauczyciele z entuzjazmem włączali się do niezwykle gorącej debaty.
Nie zabrakło także gości specjalnych. Swoją obecnością zaszczycili zebranych:  p. Tomasz Rożek – redaktor naukowy, fizyk, prowadzący program TVP Sonda2 oraz p. Ewa Bogusz- Moore – nowy dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i z-ca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.
Podczas gali wręczono liczne nagrody 12 najlepszym z najlepszych przedstawionych kandydatów, a po odczytanym laudatum, opisującym długą listę działań i przedsięwzięć laureata konkursu, wyróżniono 6 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział  w konkursie edytorskim „Great Poles”.
Udział w tej ceremonii zaowocował licznymi kontaktami, min. przystąpieniem do projektu ze Szkołą Liderów, rozmowami z przedstawicielami ambasady oraz polskimi i angielskimi redaktorami wydawnictwa OUP. Całe wydarzenie wzbogaciła oprawa artystyczna w wykonaniu uczniów XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

Transmisja z wydarzenia:   https://oxelt.gl/2J6eQ3g


/ AC/

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości