E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka na Śląsk PDF Drukuj Email


W dniach 10-11 maja klasy II Gimnazjum brały udział w wycieczce na Śląsk. Opiekunami byli p. M. Aleksandrowicz, p. E. Pieróg oraz p. M. Woźniak. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Radiostacji Gliwice -najwyższej drewnianej konstrukcji w Europie (111 m). W 1939 roku budynki radiostacji stały się miejscem tak zwanej prowokacji gliwickiej – sfingowanego ataku niemieckiego oddziału specjalnego na niemiecką (a więc ich własną) placówkę, który to atak stanowił część propagandowo-dezinformacyjnego przygotowania agresji na Polskę.
Z Gliwic przejechaliśmy do Zabrza gdzie braliśmy udział w „Strefie działań” w kopalni Guido. Zajęcia polegały na aktywnym zwiedzaniu dawnych wyrobisk kopalnianych.
Potem mieliśmy zajęcia z animatorem w Parku 12C. Wystawa w Parku nawiązywała do zagadnień związanych z czterema żywiołami i energią alternatywną. Następnie przeszliśmy do Parku Techniki Wojskowej. Był to tematyczny park położony w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu edukacyjnego. Prowadzone tu zajęcia w ciekawy sposób przybliżyły zagadnienia związane z historią, przysposobieniem obronnym oraz edukacją dla bezpieczeństwa i odbywały się wśród działających eksponatów militarnych.
Po obiadokolacji udaliśmy się do Parku Trampolin, gdzie w aktywny sposób pod okiem trenerów spędziliśmy pozostałą część dnia.
Drugiego dnia pojechaliśmy do Chorzowa. W Planetarium mieliśmy zajęcia edukacyjne połączone z seansem. Tematem zajęć były Cztery pory roku- Elementy sfery niebieskiej (równik i południk niebieski, ekliptyka). Później zwiedziliśmy stację meteorologiczną gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób prowadzone są obserwacje pogody.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego.
Po obiedzie udaliśmy się do stacji kolejki linowej „Elka”. Podczas jazdy ze stacji Śląskie Wesołe Miasteczko do stacji Stadion Śląski oglądaliśmy m.in. Rosarium, i promenadę generała Jerzego Ziętka a także zabytkową bramę Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Trasa wiodła po bardzo atrakcyjnej widokowo części Parku.
Wieczorem pełni wrażeń wróciliśmy do Chorzelowa.


 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości