SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM PDF Drukuj Email

7  maja naszą szkołę odwiedził  niezwykły gość – Pan  Zbigniew Miotła, który jest pszczelarzem.
Opowiedział  dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Uczniowie dowiedzieli  się także jakie są odmiany miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Dzieci mogły zapoznać się z rzeczami potrzebnymi pszczelarzowi do pracy: dmuchawą i kapeluszem ochronnym. Wymienione akcesoria dzieci mogły wziąć do ręki a nawet założyć na siebie. Miały przy tym wiele radości.. Pszczelarz przyniósł także: plaster wosku w ramce, oraz miód, którym na koniec poczęstował dzieci. Słodki poczęstunek na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.