E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
DZIEŃ FLAGI I ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA PDF Drukuj Email

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 30 kwietnia społeczność szkolna uczciła ten dzień, ubierając się w narodowe barwy. Na korytarzach mogliśmy podziwiać plakaty pt. ,,Kocham Cię Polsko”. W tym dniu, uczniowie szkoły podstawowej- klas IV-VII zebrali się na szkolnym boisku i utworzyli serce dla Polski. Zdjęcie dronem wykonał pan Marek Bździkot . Za pomoc i zaangażowanie  serdecznie mu dziękujemy.
3 maja społeczność naszej szkoły tradycyjnie uczestniczyła w gminnych obchodach święta Konstytucji Trzeciego Maja. Uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin  w Chorzelowie, a następnie w uroczystym pochodzie udaliśmy się pod Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny.
Następnego dnia, w naszej szkole odbył się apel z okazji 3 Maja. Uczniowie w odświętnych strojach zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować kolejną rocznicę uchwalenia konstytucji. Podczas przedstawienia, uczeń wcielający się w postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, przybliżył nam okoliczności uchwalenia konstytucji. Mieliśmy  także okazję  przenieść się w wiek XVIII i przysłuchać  się rozmowie  szlachciców w karczmie.  W czasie apelu wystąpił szkolny chór, który zaprezentował m.in. polski średniowieczny hymn, jeden z najstarszych religijnych utworów liryki polsko-łacińskiej ,,Gaude Mater Polonia”, a także pieśń ,,Witaj, majowa jutrzenko”
i piosenkę ,,Polska flaga”.
Apel przygotowały p. Renta Flis, p. Monika Gakan i p. Sylwia Kania.
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości