E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
„Irlandia – zielona wyspa” PDF Drukuj Email

13.04.2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Irlandii w ramach organizowanego corocznie Festiwalu Krajów Anglojęzycznych. W tym roku postanowiliśmy przedstawić ten właśnie kraj –Irlandię- jego historię, kulturę i zwyczaje.
Uczniowie z kl IV b oraz VII a szkoły podstawowej oraz II a i b gimnazjum pod opieką p. K. Machnik-Skalskiej oraz przy współpracy p. S. Kanii przygotowali inscenizację o Irlandii, jej legendach, kulturze i symbolach. Uczennice klasy VII a prowadziły nas przez zakamarki historii i tradycji irlandzkiej. Poznaliśmy irlandzkiego skrzata Leprechauna i legendy z nim związane oraz celtycki taniec. Następnie zobaczyliśmy, jak św. Patryk wyjaśniał tajemnicę Trójcy Świętej za pomocą trójlistnej koniczyny. Irlandczycy słyną z miłości do muzyki, co znalazło odzwierciedlenie w wielu irlandzkich piosenkach, których mogliśmy wysłuchać. Piosenkę znanej irlandzkiej piosenkarki Enyi pt.”Only time” przepięknie zaśpiewała Gabriela Kania, piosenkę Sinead O'Connor pt. „Nothing compares to you” – Julia Sosińska,natomiast w rolę Bono z U2 wcielił się Michał Dąbrowskiwykonując utwór pt. „Ordinary love”. Nie zabrakło też słynnego zespołu „Cranberries”, którego piosenkę pt. „Zombie” zaśpiewały w duecie Julia Strąk oraz Martyna Gaj przy akompaniamencie chórku z klasy IV b. Dzięki przedstawieniu uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli okazję sporo dowiedzieć się o Irlandii. Udało się też odkryć nowe talenty, które miejmy nadzieję będą się nadal rozwijać i błyszczeć na szkolnej scenie w przyszłych latach.
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości