E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
WIZYTA W KUŹNI PDF Drukuj Email

WIZYTA W KUŹNI


W sobotę 18 grudnia 2010r. przedstawiciele Szkolnego Koła Historycznego wraz ze swoją opiekunką Sylwią Graniczka udali się do miejscowości Malinie, gdzie mieszka i pracuje pan Edward Kamuda, który jest z zawodu kowalem. W dzisiejszych czasach zawód kowala jest już rzadkością, jak również niecodziennym widokiem jest działająca kuźnia. Wizyta w kuźni młodych historyków związana jest z ich udziałem w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt.„Ślady Przeszłości”. Program Ślady przeszłości – uczniowie adoptują zabytki zachęca uczniów do wyruszenia w teren w poszukiwaniu zapomnianych zabytków, ciekawych przedmiotów codziennego użytku, fascynujących historii. Odkryte obiekty, miejsca i relacje  uczniowie biorą pod swoją opiekę i dbają, by pamięć o nich nie zaginęła. Tegoroczna edycja jest pod hasłem zabytków przemysłowych i nasi uczniowie postanowili zgłębić historię kowalstwa. 
Spotkanie z panem Edwardem dało młodzieży nie tylko możliwość bezpośredniego zobaczenia pracy kowala i narzędzi jakimi się posługuje, ale również przybliżyło historię kowalstwa, które w rodzinie państwa Kamudów jest wykonywane od 3 pokoleń.
Na zakończenie spotkania gospodarz przekazał kółkowiczom podkowę, którą własnoręcznie przy nich wykuł. Dziękujemy!
zobacz galerię


 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości