E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Zadanie filmowe w eTwinning PDF Drukuj Email

W styczniu i lutym nasza drużyna  z 7b  zrealizowała kolejne zadanie w programie eTwinning, w którym pracujemy nad  projektem „ Obrazy kultury”.
Najpierw opisaliśmy w j. angielskim  tradycje świąteczne obchodzone w Polsce m.in.: Boże Narodzenie, andrzejki,  niedzielę palmową. Nasze partnerskie szkoły z Włoch, Francji i Turcji również umieściły opisy i zdjęcia swoich tradycji świątecznych. Na podstawie uzyskanych informacji napisaliśmy scenariusze  i odegraliśmy scenki, szlifując jednocześnie j. angielski zaprezentowaliśmy :
- dla Włoch – kolorowy  festiwal związany z Befaną, odegraliśmy legendę związaną z tym świętem 
- dla Francji  był to festiwal cytrynowy w Monton; wywiad z merem miasta
- dla Turcji dzień sportu i młodości związany także z dniem narodzin Ataturka – wielkiego przywódcy tego kraju. 
Filmy zostały nagrane i zamieszczone na platformie Twinspace.  Nasi przyjaciele również nagrali filmy opisujące polską kulturę i tradycje.  Z przyjemnością obejrzeliśmy  jak poradzili sobie z naszymi zwyczajami!
Obecnie, w grupach międzynarodowych na Twinspace, próbujemy naszych sił w  pisaniu historyjek o różnej tematyce: przygodowej, romantycznej , detektywistycznej czy thrillerze. Każda historia musi przebiegać w trzech miejscach charakterystycznych dla naszych krajów.  Tak więc wśród takich miast jak Anatalia, Wenecja, Canne czy Paryż znalazło się też miejsce dla Chorzelowa! Aby tło historyjek było wiarygodne musimy najpierw dowiedzieć się z czego słyną wybrane miejscowości.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z planu filmowego
AC
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości