„Literatura i dzieci” PDF Drukuj Email

18.11.2017r. w SOKiS w Chorzelowie odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu„Literatura i dzieci” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Tegorocznym tematem przewodnim było hasło: „Dzień bez komputera” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VII. Najlepszymirecytatorami okazali się: Gabriela Ciemięga z kl. Ia (opiekun Renata Żak) oraz Maria Brzozowska i Adrian Ziomek z kl. IV b (opiekun Elżbieta Babula). W kategorii plastycznej nagrodę otrzymała Zofia Paterak z kl. Ia (opiekun Renata Żak). Przyznano również wyróżnienia dla Kingi Budak i Gabrieli Białek z kl. Ia (opiekun Renata Żak). Nagrodzeni uczniowie zakwalifikowali się do dalszego rejonowego etapu. Odbył się on 22.11.2017r. Na scenie przez 5 godzin zaprezentowało się blisko 100 uczestników z gmin powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego. Tytuł Laureata i nominację do kolejnego etapu do Rzeszowa w kategorii recytacji otrzymała Maria Brzozowska z kl. IV b (opiekun Elżbieta Babula). Wszystkim nagrodzonym w obu konkursach serdecznie gratulujemy!