Cultures in Pictures PDF Drukuj Email

W tym roku podejmujemy z uczniami klasy 7 realizację kolejnego projektu pt. Cultures in Pictures  (Obrazy kultury)w programie edukacyjnym UE  eTwinning. Wspólnie ze szkołami z Francji, Włoch i Turcji będziemy poznawać elementy kultury tych krajów w związku z ogłoszonym w 2018r. Rokiem Dziedzictwa Kulturowego.
Cele i zadania wynikające z projektu:

Założenie kont uczniów na Twinspace, stworzenie profili, zapoznanie się uczniów na Twinspace.
1.  Obrazy symboli  kultury – uczniowie z każdej szkoły stworzą prezentację na padlecie, w której umieszczą symbole, obrazy miejsc, piosenki lub obrazy żywności typowej dla swojej nacji oraz napiszą uzasadnienie dlaczego wybrali dane symbole.

zad1.Opracowanie quizu do swojej prezentacji dla uczestników, aby mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat innych krajów.
2. Obrazy krajów partnerskich szkół.
zad1. Obraz  ludzi.
zad2. Wiersze akrostyczne.
zad3. Inscenizacja wydarzenia kulturowego – drama/ role play.
zad4. Sfilmowanie przedstawienia.
zad5. Pisanie kreatywne historyjek w charakterystycznych miejscach krajów partnerskich.
zad6. Wykonanie ebooka.

3. Obrazy  regionów i życia codziennego.
zad1. Wykonanie mozaiki zdjęć typowych dla regionu (emaze).
zad2. Debata na forum nt zdjęć.
4. Projektowanie logo, wystawka zdjęć z wykonanych prac,

AC