Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary PDF Drukuj Email

Dnia 15.11.2010r. o godz. 9.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się I etap Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej.
Konkurs obejmował dwie grupy wiekowe: kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum i odbywał się w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacja i pieśń patriotyczna.
 Podczas prezentacji utworów, wśród uczestników zgromadzonych na sali, panowała bardzo podniosła atmosfera. Wszyscy w skupieniu słuchali wierszy o patriotach, niezwykłych ludziach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.
 Jury, po wysłuchaniu wszystkich wierszy i pieśni patriotycznych, spośród 19 uczestników gimnazjum wyłoniło najlepszych. W kategorii recytacji nagrodzono: Dominikę Marzec (kl.III), Wiktorię Ciejkę (kl.I), Jagodę Gil (kl.I), Aleksandrę Bednarz (kl.I), Damiana Szewca (kl.I), wyróżniono Monikę Milaś i Małgorzatę Rec - uczennicę z Woli Mieleckiej. W kategorii pieśni patriotycznej nagrodzone zostały Aleksandra Zawadzka i Magdalena Zięba oraz Aleksandra Bednarz, wyróżnienie otrzymał Maciej Dąbrowski.
 II międzygminny etap konkursu odbył się 17.11.2010r. również w Chorzelowie. Mimo dużej konkurencji i ostrej rywalizacji nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Świetnie, profesjonalnie i na wysokim poziomie zaprezentowali swoje utwory, jeszcze raz udawadniając drzemiące w nich możliwości i zdolności.
W etapie międzygminnym nagrodzono Dominikę Marzec (op. p.L. Kutrybała), Aleksandrę Bednarz (op. p. K. Muniak), natomiast wyróżnienie przypadło w udziale Damianowi Szewcowi (op. p.A. Łukaszek). Wszystkim nagrodzonym i nienagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Natomiast 13 listopada br. w nowo otwartej sali wystawowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym przy licznie przybyłych gościach dokonano uroczystego podsumowania V edycji Regionalnego Konkursu Poetyckiego "Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary", nad którym po raz kolejny patronat przejął marszałek Województwa Podkarpackiego.
 W konkursie brało udział 82 uczestników z całej Polski, z czego jury złożone z nauczycieli - polonistów, bibliotekarzy i literatów wybrało najlepsze wiersze. Z naszego gimnazjum nagrodzona została uczennica klasy III a Dominika Przywara za wiersz pt. "Rozstanie z Ojczyzną".
 Konkurs miał na celu ożywienie ducha patriotyzmu, odpowiedzialności za ojczyznę, uwrażliwienie sumienia i pozyskanie nowych utworów w w/w tematyce oraz odkrycie i docenienie mało znanych twórców literatury, w większości piszących "do szuflady".
 zobacz galerię