E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
DZIEŃ OTWARTY 2017 PDF Drukuj Email

21 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Zespole Szkół w Chorzelowie zorganizowano Dzień Otwarty. W tym dniu odwiedził naszą szkołę wójt Gminy Mielec Józef Piątek i wielu rodziców z dziećmi. Szkoła  przygotowała ciekawą ofertę, z która zapoznała przybyłych gości wicedyrektor Zespołu Szkół Aleksandra Drozdowska. Uczniowie klasy II przedstawili widowisko o nadejściu wiosny i piękny taniec kwiatów. Starsi uczniowie zatańczyli wiosenną cha-chę. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację o ofercie szkoły i osiągnięciach uczniów.
W Szkole Podstawowej w Chorzelowie działa świetlica – czynna w godz. 6.00 – 8.00 i 11.30 – 16.30 oraz jadalnia z możliwością skorzystania z obiadów.
Zajęcia lekcyjne w naszej szkole prowadzone są metodami aktywnymi (pedagogika zabawy według Klanzy, praca w grupach, eksperymenty, nauka mimo woli, metoda ruchowej ekspresji twórczej  Labana, metoda ekspresji muzycznej Orffa, teoria wielorakich inteligencji Gardnera, nauczanie przez przeżywanie – wycieczki , warsztaty, zabawy tematyczne). Klasopracownie są bogato wyposażone w materiały i środki dydaktyczne, komputery, projektory, tablice interaktywne oraz ośrodki zainteresowań, które rozwijają zdolności najmłodszych uczniów.
Szkoła Podstawowa w Chorzelowie zapewnia kompleksową opiekę uczniom zdolnym.  Dla nich organizowane są zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności: koła muzyczne, plastyczne, matematyczne, zajęcia na basenie – nauka pływania, zajęcia sportowe – piłka nożna, tenis stołowy, zajęcia taneczne. W roku szk. 2016/17 realizowane są innowacje pedagogiczne: „Polubić matematykę”,  „Czas na zdrowie”, „Młody kinoman to ja, czyli kinowe drogowskazy” oraz innowacje w zakresie programowania: w klasie I – „W zaczarowanym świecie Baltiego” i w klasie IV – „Młody programista”.
Uczniów  z trudnościami  otaczamy szczególną opieką pedagoga szkolnego, nauczycieli wspomagających, logopedy i wykwalifikowanych w tym kierunku nauczycieli specjalistów. Organizowane są dodatkowe zajęcia: logopedyczne, terapeutyczne, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne. Specjalnie przygotowana i wyposażona sala terapeutyczna zapewnia indywidualne i w małych grupach zajęcia dla dzieci wymagających wsparcia. Realizowane są projekty terapeutyczne: „Bajkoterapia”, „Dzień Życzliwości”, „Przyjaciele Zippiego”.
Szkoła bierze udział w programach  promujących czytelnictwo: „Książki naszych marzeń”, „Poczytaj mi przyjacielu”, „Cały powiat czyta dzieciom”,  bezpieczeństwo: „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Ratujemy i uczymy ratować”, zdrowie: „Mleko z klasą”, „Owoce w szkole”, „Nie pal przy mnie”, „Zdrowo jem, więcej wiem!”, „Cukierki”, „Zawsze razem”. Dzieci otrzymują i spożywają w szkole owoce, warzywa, soki oraz mleko.
Nauczyciele ściśle współpracują z SOKiS w Chorzelowie, który mieści się bardzo blisko szkoły. Tam uczniowie biorą udział w wielu konkursach: plastycznych, muzycznych, recytatorskich i teatralnych, w których odnoszą liczne sukcesy. Uczestniczą również w bogatej ofercie zajęć oraz festynach, teatrzykach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Często odwiedzają wystawy artystyczne i tematyczne.
Po zapoznaniu się z ofertą szkoły nauczyciele zaprosili przyszłych pierwszoklasistów do udziału w ciekawych zajęciach: plastycznych, komputerowych, ruchowo-muzycznych. Dzieci miały możliwość obserwacji ciekawych doświadczeń i eksperymentów,  przeprowadzonych przez starszych uczniów. Następnie dowiedziały się, jak udzielić pierwszej pomocy. Same mogły poćwiczyć tę umiejętność. Wzięły udział w warsztatach   plastycznych.
Rodzice mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań. Na zakończenie otrzymali folder z ofertą edukacyjną szkoły, a dzieci drobne upominki.
Nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Chorzelowie mają nadzieję, że spotkanie przybliżyło dzieciom i rodzicom obraz naszej szkoły, a przejście dziecka z przedszkola do szkoły będzie łatwe i przyjemne. 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości