E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wyróżnienie dla Julii Sosińskiej w Wojewódzkim Turnieju „ Zawsze Wierni” PDF Drukuj Email
8 marca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach odbył się finał II edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ Zawsze Wierni”. W finałowe szranki stanęli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów : sanockiego, mieleckiego, rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko- sędziszowskiego( wyłonieni wcześniej w eliminacjach powiatowych). Nasz powiat reprezentowały dwie uczennice – Julia Sosińska i Julia Bolon. Jury pod przewodnictwem p. Ryszarda Szeteli miało trudne zadanie , gdyż poziom występów był bardzo wysoki. W kategorii – Gimnazjum I miejsce przypadło Małgorzacie Gąsior z Iwierzyc, II – Magdalenie Partyce z Sędziszowa Młp., III – Iwonie Smeli z Konieczkowa. Miło nam ,że nasza uczennica z kl. I b Julia Sosińska również została dostrzeżona  i zdobyła wyróżnienie ( opiekun – p. Lidia Kutrybała). Laureaci otrzymali symboliczne nagrody i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju – pamiątkowe ryngrafy. Warto nadmienić ,że przed turniejem odbyło się kilka wydarzeń towarzyszących. Pierwszym z nich była uroczysta akademia poświęcona Żołnierzom Wyklętym, która miała miejsce w SP w Wiercanach. Z kolei w sali widowiskowej GOK-u wśród licznie przybyłych gości i zgromadzonej publiczności nie mogło zabraknąć p. Franciszka Batorego – brata śp. Józefa Batorego ps. Argus- członka IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „ Wolność i Niezawisłość”, który po sfingowanym procesie wraz z sześcioma innymi członkami zarządu został zamordowany 1 marca 1951r. w mokotowskim więzieniu. Pan Franciszek, który był naocznym świadkiem pokazowego „ procesu” w krótkiej lekcji historii odniósł się do tamtego trudnego okresu i przybliżył młodzieży sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Prelekcję wygłosił również p. Maciej Rędzinak z rzeszowskiego oddziału IPN, który potem zasiadł w komisji turniejowej. Podczas obrad komisji zebrana publiczność , podzielona na IV zespoły, wzięła udział w ciekawej grze tematycznej pt. ‘ Zaginiona mogiła” oraz w losowaniu  nagród ( tutaj szczęście uśmiechnęło się powtórnie do Julii).
                                                                                                                  LK
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości