„ Lecz zaklinam , niech żywi nie tracą nadziei…” PDF Drukuj Email

Słowa z wiersza „ Testament mój „ Juliusza Słowackiego stały się symbolem walki narodowo- wyzwoleńczej polskiej młodzieży walczącej z hitlerowską okupacją. Były one życiowym przesłaniem  Alka , Rudego i Zośki – bohaterów powieści „ Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego , którzy w tych okrutnych czasach umieli „ pięknie żyć i pięknie umierać „.27 .02.2017r.   uczniowie kl. IIA , IIIa , IIIb pod opieką p.Lidii Kutrybały, p. Elżbiety Babuli , p. E. Głodzik  udali się do SCK w Mielcu , aby  we wzruszającym spektaklu, zrealizowanym przez twórców Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia  ,  poznać dzieje tych niezwykłych bohaterów.
Spektakl , w  którym lekcja historii przeplatała się z opowieścią o miłości, patriotyzm z humorem, klęska przekuwała się w nadzieję  zwycięstwa, był niesamowitym przeżyciem dla młodzieży .Również krótkie warsztaty teatralne, które odbyły się po przedstawieniu, pozwoliły zgłębić uczniom tajniki magii teatru i poznać pracę aktorów od podszewki.
                                                                                                     LK