E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej PDF Drukuj Email

16 lutego gimnazjaliści obejrzeli kolejny film w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła i wzięli udział w warsztatach dotyczących roli autorytetów w okresie dojrzewania. Film pt: „Boy” poruszał problem roli ojca w rodzinie, temu zagadnieniu poświęcone były również warsztaty. Dowiedzieliśmy się, że rola ojca w rodzinie polega przede wszystkim na utrzymaniu autorytetu rodzicielskiego (ale nie można jej sprowadzać jedynie do tego wymiaru!). Autorytet ojca zależy od jego postawy i zaangażowania w rolę wychowawczą. Ojciec staje się autorytetem wtedy, kiedy jest obecny i kiedy jest wzorem. Warto podkreślić, że nie wystarczy sama obecność ojca w rodzinie, aby wystąpiły psychologiczne mechanizmy warunkujące proces dojrzewania społecznego dziecka. Aby ojciec mógł pozytywnie wpłynąć na rozwój społeczny dziecka, musi aktywnie uczestniczyć w procesie jego wychowania. Powinien więc z jednej strony, przez zainteresowanie się dzieckiem wzbudzić jego uczucie przywiązania do swojej osoby i stąd płynącą chęć naśladowania siebie, a z drugiej strony konsekwentnie przestrzegać reprezentowanych i głoszonych przez siebie postaw. Skuteczność bowiem właściwego oddziaływania ojca zależy od tego, czy będzie on sam reprezentował pozytywne wartości społeczne.
                                                                                                                        E.Babula
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości