„ Sięgaj gwiazd, by spełniać swoje marzenia” PDF Drukuj Email

11 stycznia 2017r. odbył się  apel podsumowujący osiągnięcia edukacyjne uczniów gimnazjum  w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017. Podczas kilkumiesięcznej pracy młodzież „ Sięgnęła  gwiazd , by realizować swoje marzenia i pasje”.  Ich umiejętności i sukcesy zasłużyły na podziw i na uwagę.
 Wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,75:
Klasa 1 a:Leśniak Roksana, Kędzior Agnieszka
Klasa 1b: Barszcz  Joanna, Sosińska Julia
Klasa 2a: Dzióbek Klaudia
Klasa 2b: Piechota Natalia, Płaza Paulina
Klasa 3a: Naprawa Krzysztof , Anna Szumacher, Krupa Justyna, Lonczak Łukasz
Klasa 3b: Kowalska Patrycja
Uczniem pierwszego półrocza z najwyższą średnią  został Naprawa Krzysztof.
 Uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencję
Klasa 1a :Bieniek Patrycja, Kłoda Mateusz , Latawiec Mateusz , Leśniak Roksana
Klasa 1b :Rokoszak Kacper
Klasa 2a: Kmak Wiktoria, Sala Amelia , Kumorek Łukasz
Klasa 2b: Płaza Paulina, Trela Karolina
Klasa 3a: Durej Jakub ,Szumacher Anna
Klasa 3b: Setera Marzena
Konkursy przedmiotowe:
Naprawa Krzysztof kl. IIIA- dotarł do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu z geografii-- opiekun p.Mirosława Wydro,z języka polskiego- opiekun p. Elżbieta Babula i z języka angielskiego- opiekun p.Katarzyna Machnik-Skalska.

Justyna Krupa i Anna Szumacher kl. IIIA –  udział w rejonowym etapie konkursu kuratoryjnego z biologii- opiekun p.Jadwiga Korzec

Jakub Durej i Maciej Kłoda kl. III A
-  udział w rejonowym etapie kuratoryjnego konkursu z fizyki- opiekun p.Dariusz Marek

Łukasz Lonczak kl.  IIIA
-  udział w rejonowym etapie konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego- opiekun p.Katarzyna Machnik-Skalska.

Krzysztof Naprawa – kl. III A
-  udział w rejonowym etapie konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego- opiekun p.Joanna Rusin

Jakub Durej , Justyna Krupa , Wojciech Kiełb , Maciej Kłoda - kl. III A
-  udział w rejonowym etapie konkursu kuratoryjnego z wos- u - opiekun p.Renata Flis
Konkursy literackie
Julia Sosińska-  kl.I B- zajęła I miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki ,,Barwy mojej Ojczyzny’’ - opiekun p.Lidia Kutrybała
 W XI edycji Regionalnego Konkursu Literackiego ,,Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary’’-  laureatkami zostały:
Julia Bolon – kl. IIIA- opiekun p. Elżbieta Babula, Aleksandra Wiciejowska – kl. IB - opiekun p. Lidia Kutrybała
Wyróżnienie otrzymała Julia Wojdyła –kl. III B – opiekun p. Lidia Kutrybała
 W Rejonowym Konkursie Poezji i Pieśni Religijnej nagrodę otrzymała:
 Julia Sosińska- kl. I b - opiekun p. Lidia Kutrybała;
 W gminnym konkursie nagrodę otrzymali:
 Julia Bolon kl. IIIA- opiekun p. Elżbieta Babula;
 Julia Sosińska-kl. I b  i Mateusz Witek-  kl Ib - opiekun p. Lidia Kutrybała.
W Gminnym Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza pt. „ Henryk Sienkiewicz – nauczyciel wielu pokoleń „ :
Klaudia Dzióbek kl. II a- zajęła I miejsce – opiekun p. Lidia Kutrybała
Paulina Płaza kl II b- zajęła II miejsce – opiekun p. Monika Gakan i p. Lidia Kutrybała
Joanna Barszcz kl. I b- zajęła III miejsce – opiekun p. Lidia Kutrybała
Konkursy sportowe:
III miejsce w skoku wzwyż- zawody powiatowe: Julia Bolon kl. III a i Piotr Bauer kl. IIA  – opiekun p.Iwona Stępień
IV miejsce w skoku wzwyż- zawody powiatowe: Mikołaj Iwanov kl. I a – opiekun p.Iwona  Stępień
IV miejsce w biegu na 300m- zawody powiatowe: Ciochoń Ola kl. III b – opiekun p.Iwona Stępień
I miejsce w tenisie stołowym- zawody powiatowe: chłopcy i dziewczęta – opiekun p.Iwona Stępień
IV miejsce w tenisie stołowym- zawody rejonowe: chłopcy i dziewczęta – opiekun p.Iwona Stępień
W  szkole od kilku lat prężnie działa Koło Ekologiczne. W tym roku szkolnym uczniowie z rozmachem przystąpili do realizacji zadań w ramach Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „ Florek”. Swoje poczynania dokumentują na stronie internetowej szkoły. Czynnie włączają się w akcje charytatywne.  Zawieźli dary do schroniska dla zwierząt , aby pomóc zwierzętom przetrwać kolejną zimę.
 Opiekunkami koła są p.Jadwiga Korzec i p.Lidia Kutrybała.

Projekty:
W dniu 22.11.2016r. projekt pt.  ‘Eu(You)roketing: Promoting our Europe’, zrealizowany w ramach programu UE e-Twinning,  otrzymał Europejską Odznakę Jakości. Jest to wyróżnienie przyznane przez Centralne Biuro Programu e-Twinning z siedzibą w Brukseli.

Od września 2016r. jest realizowany projekt pt. „ Responsible entrepreneurs” na temat przedsiębiorczości z 4 krajami / szkołami partnerskimi ( Francja, Niemcy, Włochy , Czechy) w ramach programu UE e – Twinnig. Bierze w nim udział 15 uczniów.
Koordynatorkami projektów są p. Agnieszka Czepiżak i p. Katarzyna Machnik –Skalska.
Od października bardzo aktywnie działa szkolny wolontariat, którym kierują – p. Małgorzata Aleksandrowicz i p. Magdalena Pietrzak.
Podczas apelu młodzież zaprezentowała swoje umiejętności: Julia Wojdyła, Natalia Surowiec, Paulina Motyl przy akompaniamencie ks. Mariusza Muchy zaśpiewały nastrojowe piosenki zadedykowane wszystkim uczestnikom apelu, Julia Sosińska i Mateusz Witek recytowali wiersze, które zdobyły uznanie jury konkursowych, Piotr Dąbek  zachwycił pięknie wykonaną pastorałką własnego autorstwa. Grupa chiliderek pokazała, jak należy dopingować drużyny sportowe do gry.
Apel przygotowały p.Lidia Kutrybała i p.Elżbieta Pieróg.