Nasze sukcesy w konkursach PDF Drukuj Email

Szkoła to nie tylko nauka. To także rozwijanie zainteresowań , pasji , udział w licznych konkursach. Nasi uczniowie mają  powody do radości – ostatnie miesiące to  pasmo wielu sukcesów literackich i artystycznych.
     24.10 2016 r. Julia Sosińska ( kl. I b ) zajęła pierwsze miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji i Piosenki „ Barwy mojej Ojczyzny „ – opiekun p. Lidia Kutrybała.
     01.12.2016 r. w sali wystawowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyło się podsumowanie XI edycji Regionalnego Konkursu Literackiego ‘ Strzeż mowy ojców , strzeż ojców wiary”. Na konkurs , który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko w regionie , lecz i w innych zakątkach Polski wpłynęło wiele prac. Komisja , po ocenieniu nadesłanych utworów , w 4 kategoriach wiekowych ,wyłoniła najlepszych twórców, przyznając nagrody i wyróżnienia. Pani Dorota Kwoka –poetka , malarka, animatorka kultury z Rzeszowa zaprezentowała zgromadzonej publiczności , wśród której nie mogło zabraknąć p. Andrzeja Głaza – wójta Gminy Tuszów Narodowy , p. Renaty Paterak – sekretarz Gminy , wyróżnione utwory. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku , gdy słuchała przepięknych strof odnoszących się do wiary , miłości do Boga i do Ojczyzny, patriotyzmu , bolesnej historii okresu II wojny światowej, Cieszymy się ,że w kategorii młodzież gimnazjalna szczególnie doceniono i nagrodzono utwory naszych koleżanek : Julii Bolon ( kl. III a )  oraz Aleksandry Wiciejowskiej ( kl. I b ) i Julii Wojdyły (kl. III b).Podziękowania otrzymały tez opiekunki uczennic – p. Elżbieta Babula i p. Lidia Kutrybała.