10.12.16 Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do XVI edycji akcji SZLACHETNA PACZKA.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.
Nasi Wolontariusze postanowili wspomóc rodzinę p. Jolanty i jej trójki dzieci: Damiana, Sylwię i Wiktorię, mieszkańców okolic Nowej Dęby. Dzięki sprzedaży własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych oraz hojności naszych darczyńców udało nam się zebrać kwotę 500 zł. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy artykuły spożywcze i chemiczne, nie zabrakło również upominków świątecznych. Udało nam się przygotować 6 dużych paczek, które w sobotę zostały przewiezionedo magazynu w Nowej Dębie, a stamtąd już w niedzielę powędrowała do domu p. Jolanty.
Dziękujemy wszystkim szlachetnym darczyńcom, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie naszych paczek!!!