„Światełko pamięci dla Łyczakowa” PDF Drukuj Email

Wraz z początkiem października, w naszej szkole, rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Nasi wolontariusze z wielkim zapałem rozpropagowali akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa”, która  miała na celu utrwalenie pamięci o Polakach, którzy budowali wielkość Lwowa i Rzeczypospolitej, a część z nich poległa walcząc o polski Lwów. Akcja polegała na zbieraniu  białych i czerwonych zniczy, które zapłoną 1 listopada na lwowskich nekropoliach: Łyczakowie, Cmentarzu Orląt i Cmentarzu Janowskim, jak również na polskich grobach w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Gródku Jagiellońskim. Głównym koordynatorem akcji na Podkarpaciu była TVP3 Rzeszów.
Do zbiórki  włączyła się z wielkim zapałem cała nasza społeczność szkolna. W sumie zebraliśmy ok.250 zniczy. Pierwsza tura naszych światełek trafiła do siedziby redakcji TVP3 w Rzeszowie 24 października. Kolejną turę przekazaliśmy 26 października, do telewizyjnego samochodu, który przyjechał w tym dniu do Mielca i odbierał zebrane znicze. Dzięki tej akcji, stojąc 1 listopada przy grobach naszych bliskich będziemy mieć świadomość, że w tym samym czasie we Lwowie,  na grobach naszych rodaków płoną również nasze ŚWIATEŁKA PAMIĘCI.