KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI – E-TWINNING PDF Drukuj Email

"Projekt Eu(You)roketing: Promoting our Europe" zrealizowany w ramach programu edukacyjnego UE e-Twinning w bieżącym roku szkolnym przez grupę uczniów Gimnazjum w Zespole Szkół w Chorzelowie otrzymał Krajową Odznakę Jakości w dn. 21-22 czerwca 2016 r.  Takie wyróżnienia są przyznawane przez Krajowe Biuro e-Twinning tym projektom, które osiągnęły wysoki poziom określony przez standardy europejskie.

Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, za realizację ciekawych projektów spełniających szereg kryteriów, takich jak: innowacja pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie nowoczesnej technologii.

Główne cele naszego projektu to: promowanie wartości europejskich poprzez stworzenie wirtualnych firm międzynarodowych oraz rozwijanie języków obcych poprzez korespondencję
z partnerskimi szkołami z pięciu krajów: Francji, Polski, Włoch, Turcji, i Czech. Poszczególne zadania były wykonywane na platformie mutimedialnej Twinspace.   Szczegółowymi  celami projektu było: podniesienie świadomości co do wpływu reklamy na strategie rynkowe i ich oddziaływanie na społeczeństwo konsumpcyjne, rozbudzenie zainteresowania uczniów wpływem innych kultur i firm na rynki krajowe, rozwijanie kompetencji językowych i poznanie nowych technik  informacyjno- komunikacyjnych, współpraca w grupach międzynarodowych. Zaprojektowane firmy, ich produkty oraz reklamy wzięły udział w konkursach na najlepszą jakość.

Opiekunami projektu były  p. Agnieszka Czepiżak i p. Katarzyna Machnik-Skalska.