IX Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email

6 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie z 7 szkół Gminy Mielec. 37 uczestników rywalizowało na scenie (w tym 2 duety i 1 tercet), natomiast w jury zasiedli:, p. Michał Witek – z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu oraz p. Anna Latawiec – lektor j. angielskiego z ZST w Mielcu. Licznie zebranych młodych ludzi powitali organizatorzy konkursu: dyr. ZS w Chorzelowie p. M. Wydro i dyr. Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie p. D. Kieraś – Jędrychowska. Atrakcyjne nagrody, w postaci elektronicznych gadżetów tj. słuchawki, nośniki pamięci, bezprzewodowe ładowarki, jak co roku zostały ufundowane przez Gminę Mielec.

W kategorii piosenki angielskiej nasi uczniowie również zostali docenieni: Szkoła podstawowa: nagrodę wyśpiewała Martyna Gaj w piosence „The Show”, a wyróżniona została Julia Sosińska za piosenkę z filmu o Pocahontas pt. „The colors of the wind”. W gimnazjum wyróżnienie otrzymał duet w składzie Amelia Sala i Natalia Skiba w utworze zatytułowanym „Drag me on”.  Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem p. W. Ozgi.

Tradycyjnie już, gościnnie wystąpił zespół cheerliderek, op. p. I. Stępień, a w oczekiwaniu na werdykt jury, uczestnicy mogli również wspólnie wykonać karaoke oraz posilić się słodkim poczęstunkiem. Organizację konkursu koordynowała p. A. Czepiżak.