Szkoła dla rodziców PDF Drukuj Email

W naszej szkole zrealizowany został program „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Był to cykl 7 spotkań, każde około 3 godziny, raz w tygodniu, prowadzonych przez doświadczone specjalistki z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mielcu: psycholog, Panią Małgorzatę Ingram oraz pedagog, Panią Małgorzatę Dudek.

Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach 11 rodziców, których dzieci są uczniami szkoły podstawowej, ale także gimnazjum.

Oto co po programie powiedzieli niektórzy z uczestników:

„Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie warsztatów dla rodziców. Spotkania były bardzo wartościowe i wiele skorzystaliśmy. Na pewno będziemy wykorzystywać zdobytą wiedzę o doświadczenia.
Pozdrawiam Ela i Mariusz Stępień”.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uda się zorganizować warsztaty dla kolejnej grupy rodziców.
Dziękujemy