Dzień Otwarty w Gimnazjum PDF Drukuj Email
Dzień Otwarty wpisał się już na stałe w kalendarz szkolnych imprez. Jest to dzień szczególny dla nas, uczniów tej szkoły, kiedy możemy zaprezentować nasze osiągnięcia i umiejętności w różnych dziedzinach aktywności edukacyjnej. Pokazaliśmy, że warto uczyć się, rozwijać zdolności i pasje w sposób kreatywny i niekonwencjonalny.

11 marca 2016r odwiedzili nas uczniowie szóstych klas, dyrektorzy i nauczyciele z sąsiednich szkół oraz rodzice. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Mielec p. Józef Piątek, sołtys wsi Chorzelów p. K. Jachyra, przewodniczący Rady Rodziców p. M. Bąk oraz dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Trześni p. A. Skirecka i Szkoły Podstawowej w Chrząstowie p. M. Szczebak.

To ważny dzień dla naszych koleżanek i kolegów z klas szóstych, którzy już wkrótce będą gimnazjalistami. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje nasza szkoła, poznali jej różne aspekty, działania oraz wczuli się w atmosferę tego miejsca. Nauka tutaj umożliwia wszechstronny rozwój i przygotowuje do dalszego kształcenia. To szkoła o wysokim poziomie nauczania, potwierdzonym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Szkoła dysponuje dobrą bazą dydaktyczną. Oferuje ciekawe i różnorodne zajęcia pozalekcyjne, dlatego naszą aktywność, energię i zdolności przekuwamy na konkretne sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych.
Wstępem do części oficjalnej była prezentacja multimedialna o naszej szkole, którą opracowała p. A. Korzeń, a przedstawiła i opowiedziała uczennica Justyna. Wicedyrektorzy ZS p. A. Drozdowska i p. D. Marek przywitali wszystkich przybyłych, po czym głos zabrali goście. Następnie uczniowie klas szóstych zapoznali się z ofertą szkoły oraz wzięli udział w części artystycznej przygotowanej przez młodzież gimnazjum. Obejrzeli scenkę ekologiczną pt. „Zielono mi”, która w humorystyczny sposób ukazała jak zdobywamy wiedzę podczas kółka ekologicznego prowadzonego przez p. J. Korzec, p. L. Kutrybała. Przekonali się również, że dbamy o kondycję i zdrowie, aktywnie uczestnicząc w zajęciach sportowych i kółkach z fitnessu. Podziwiali pokaz umiejętności uczennic przygotowany przez p. I. Stępień. Dowiedliśmy, że w szkole potrafimy uczyć się poprzez zabawę. Uczniowie wzięli udział w grze drużynowej „ Zgadnij jakie to słówko”.  Wysłuchali utworów muzycznych „Trzynastolatki” i „Ktoś mnie pokochał” w wykonaniu kółka muzycznego pod opieką p. W. Ozgi.
W drugiej części uczniowie zapoznali się z klasopracowniami i wzięli udział w krótkich zajęciach: „Kuchnie świata” – p. M. Aleksandrowicz i J. Rusin, „Magiczny świat chemiczny” – p. E. Pieróg, zabawy z tablicą interaktywną w j. angielskim – p. A. Czepiżak, p. K. Machnik – Skalska. Obejrzeli wystawę przyrodniczo-ekologiczną - p. J. Korzec, p. L. Kutrybała oraz projekt fizyczny p. B. Łaz. Pobyt uczniów umilił słodki poczęstunek i prezent – niespodzianka w postaci folderów o szkole.
Na zakończenie goście rozegrali krótki mecz towarzyski w piłkę nożną na hali sportowej. W przygotowanie tego szczególnego dnia zaangażowali się również inni nauczyciele: o dekoracje zadbały p. K. Muniak, p. J. Budak i p. M. Wiech; przygotowanie poczęstunku: p .R. Flis, p. K. Muniak, p. B. Durej, p. E. Babula , opracowanie plakatu i folderów – p. B. Durej.
Nad koordynowaniem całości czuwały:  p. E. Pieróg, p. A. Czepiżak. p. B. Durej, p.I. Stępień.