Koszykarze z Chorzelowa najlepsi w Powiecie Mieleckim! PDF Drukuj Email

5 lutego 2016 roku w hali sportowej w Chorzelowie odbyły się powiatowe finały dziewcząt i chłopców w mini koszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Po wielu meczach eliminacyjnych do finału wśród drużyn dziewcząt awansowały : SP z Przecławia, SP z Malinia oraz SP3 z Mielca, natomiast chłopców reprezentowali: SP z Jaślan, SP1 z Mielca oraz SP z Chorzelowa. Zawody uroczyście otworzył powiatowy organizator sportu Adam Miraś oraz dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie Mirosława Wydro. Następnie drużyny przystąpiły do zaciętej, ale toczonej zgodnie z zasadami fair play gry. Po niezwykle wyrównanych meczach zwycięzcą wśród chłopców została Szkoła Podstawowa w Chorzelowie występująca w składzie: Karol Ciemięga, Wojciech Dziewit, Mikołaj Leśniak, Jakub Knap, Igor Korczewski, Karol Pszeniczny, Jakub Obacz, Kacper Fudali, Kamil Głaz, Kacper Kłoda, Maksymilian Lodarski. Trenerem  i opiekunem drużyny był Mariusz Woźniak. Wśród dziewczyn najlepsze okazały się koszykarki z Przecławia. Drużyny z Chorzelowa i Przecławia będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.